Настани

naslovna

По повод Светските денови на акција, во нашето училиште се одржа еколошка акција во која учествуваа ученици од втора и четврта година...

Повеќе: EKO – АКЦИЈА

naslovna

Учениците при СОУ Гимназија „Кочо Рацин“ - Велес, кои ова лето беа дел од проектот „Отворениот ум не познава граници“ ...

Повеќе: Работилница „Расипан часовник“

naslovna

На денот на одбележувањето на Меѓународниот ден за борба против трговија со луѓе, 18 Октомври, комисијата за социјално-хуманитарна дејност при Црвен крст на...

Повеќе: Меѓународен ден за борба против трговија со луѓе

naslovna

Октомври е месец кога низ целиот свет, преку различни форми и манифестации, се укажува на важноста на книгата и читањето...

Повеќе: ОДБЕЛЕЖАН МЕСЕЦОТ НА КНИГАТА

Страница 1 од 39

Googlе Translate

Присутни

Денес89
Вчера181
Оваа недела449
Овој месец3939
Вкупно217544

Во моментов присутни

1
корисници

Среда, 22 Ноември 2017 13:42

Распоред на часеви

raspored dzvonenje

СОУ„Гимназија Кочо Рацин“-Велес гимназија