Настани

naslovna

Својата љубов и посветеност кон поезијата нашата ученичка Ирена Христова ја преточува во прекрасни стихови. Кога нејзините песни доаѓаат...

Повеќе: Меѓународна награда

naslovna

Одбележувањето на јубилеите секогаш претставува чест и задоволство. Оваа година се одбележува јубилеј, кој во својата агенда, го имаат многу европски, но и...

Повеќе: Победата над фашизмот

naslovna

Нашето секојдневие,се повеќе, го карактеризира динамичниот живот исполнет со рокови,обврски, одговорности на професионален план. Се помалку...

Повеќе: Збирка афоризми

naslovna

Со голем еко-хепенинг што се одржа во Младинскиот парк, Велес го обележа Роденденот на планетата Земја 22-ри Април. Како град кој...

Повеќе: Денот на планетата земја

Страница 38 од 41

Googlе Translate

Присутни

Денес27
Вчера171
Оваа недела354
Овој месец2009
Вкупно220740

Во моментов присутни

3
корисници

Среда, 13 Декември 2017 04:19

Распоред на часеви

raspored dzvonenje

СОУ„Гимназија Кочо Рацин“-Велес гимназија