Настани

naslovna

На 17 март ООЦК - Велес во Народениот театар „Ј.Х.К.Џинот“ - Велес, свечено го одблележи Денот на Црвениот крст и Денот на крводарителството...

Повеќе: Одбележување на Денот на крводарителството

naslovna

СОУ „Гимназија Кочо Рацин“, во соработка со Општинската организација на Сојузот на борците од Народноослободителната војна и Антифашистичка револуција од Велес...

Повеќе: ОДБЕЛЕЖАНА 76 ГОДИШНИНАТА ОД ШТРАЈКОТ НА ВЕЛЕШКИТЕ ГИМНАЗИЈАЛЦИ

naslovna

На распишаниот литературен награден конкурс од страна на Црвен крст на Република Македонија Општинска Oрганизација Велес и Клуб на писатели ...

Повеќе: „Капка крв-живот значи “

naslovna

На 10-ти март, 2018 година (сабота) во СОУ „Гимназија Кочо Рацин успешно се спроведе пролетната еколошка акција „Не валкај-разубави“ ...

Повеќе: Гимназијалците дел од масовната акција за почист Велес

Страница 6 од 54

Googlе Translate

Присутни

Денес195
Вчера671
Оваа недела866
Овој месец7945
Вкупно270002

Во моментов присутни

5
корисници

Вторник, 19 Јуни 2018 08:53

Распоред на часеви

raspored dzvonenje

СОУ„Гимназија Кочо Рацин“-Велес гимназија