Настани

naslovna

Учениците од нашата Гимназија секогаш со задоволство ја прифаќаат поканата од Општинската организација на Сојузот на борци од НОАВМ - Велес, да учествуваат при одбележувањето...

Повеќе: Одбележани 74 години од Февруарскиот поход

naslovna

Средното Општинско училиште Гимназија „Кочо Рацин“ – Велес организираше инфо-ден за презентација на своите активности и проекти во програмата Еразмус+...

Повеќе: Инфо-ден за презентација на своите активности и проекти во програмата Еразмус+ на Гимназијата...

naslovna

Средното Општинско Училиште Гимназија "Кочо Рацин" - Велес има чест да Ве покани на инфо-ден за презентација на своите активности и проекти во програмата Еразмус+ ...

Повеќе: Покана

naslovna

На 14 февруари 2018 година го одбележавме денот кој ја слави љубовта,како најблагородно човечко чувство.Во православниот свет на овој ден се слави заштитникот на лозарството, св. Трифун. Во католичкиот календар тој е посветен на св.Валентин ...

Повеќе: Поетско-музички колаж во чест на љубовта

Страница 9 од 54

Googlе Translate

Присутни

Денес143
Вчера429
Оваа недела1197
Овој месец5847
Вкупно290725

Во моментов присутни

2
корисници

Петок, 21 Септември 2018 14:27

Распоред на часеви

raspored dzvonenje

СОУ„Гимназија Кочо Рацин“-Велес гимназија