Настани

naslovna

Младите актери од СОУ„Гимназија Кочо Рацин“ ја изведоа театарската претстава „Адвокатот Патлен“ пред деветтодделенците од нашата општина....

Повеќе: Театарската претстава „Адвокатот Патлен“ пред деветтодделенците од нашата општина

naslovna

Една половина од нашето гимназиско образование е веќе зад нас. Oва поминато време со низа прекрасни моменти ќе остане засекогаш во нашите спомени. Традиционално, како и сите ученици во ...

Повеќе: ЕКСКУРЗИЈАТА НА УЧЕНИЦИТЕ ОД ВТОРА ГОДИНА

naslovna

Отворениот ден на училиштето беше можност учениците од Гимназијата „Кочо Рацин“ да ја покажат својата креативност и способност во различни области пред потенцијалните гимназијалци...

Повеќе: Отворен ден на Гимназијата „Кочо Рацин“

naslovna

На 25 април 2017 година, во црквата Свети Спас во Велес, беше одбележан историски датум значаен, како за историјата на Велес, така и за ...

Повеќе: Одбележување на значајни историски настани

Страница 10 од 41

Googlе Translate

Присутни

Денес27
Вчера171
Оваа недела354
Овој месец2009
Вкупно220740

Во моментов присутни

3
корисници

Среда, 13 Декември 2017 04:19

Распоред на часеви

raspored dzvonenje

СОУ„Гимназија Кочо Рацин“-Велес гимназија