Настани

naslovna

Гимназијалците секогаш сакаат и умеат да ја покажат својата хуманост и човекољубие. Еден од начините да им се помогне на оние на кои помошта им е неопходна ...

Повеќе: КРВОДАРИТЕЛСКА АКЦИЈА

 

naslovna

Црвениот крст на Република Македонија има интерес и капацитет да развива организациони и едукативни можности за дисеминација. Во тие стратешки рамки, Општинскиот Црвен крст...

Повеќе: Едукација на тема ,,Крводарителството кај младите –доброволно дарување на крв“

 

naslovna

На ден 7.02.2018 година во салата „Бели Мугри“ младите актери – ученици при СОУ „Гимназија Кочо Рацин“ повторно ја изведоа театарската претставата „Многу врева за ништо“ ...

Повеќе: Младите средношколци повторно ја докажаа својата хуманост

 

[pb_row][pb_column span="span12"][pb_text][pb_row][pb_column][pb_text]

naslovna

„New WERD – Нов начин на истражување и развој во наставата“ е проект во програмата Еразмус координиран од СОУ „Гимназија Кочо Рацин“ од Велес. Проектот претставува стратешко партнерство за размена на добри практики ...

Повеќе: Обука во Италија во рамките на проектот newWERD – “Нов начин на истражување и развој во наставата”

Страница 3 од 46

Googlе Translate

Присутни

Денес127
Вчера1021
Оваа недела2816
Овој месец7302
Вкупно234919

Во моментов присутни

3
корисници

Недела, 25 Февруари 2018 06:45

Распоред на часеви

raspored dzvonenje

СОУ„Гимназија Кочо Рацин“-Велес гимназија