Општински првак во фудбал

СОУ „Гимназија Кочо Рацин” е општински првак во фудбал за средношколци. Нашите фудбалери извојуваа вредна победа со ССОУ „Јовче Тесличков" со постигнат резултат 2:0, а натпреварот меѓу нашето училиште и ССОУ „Коле Неделковски" заврши со резултат 2:1. Со тоа тие го обезбедија првото место во градот и се пласираа во понатамошните зонски натпревари.

1
2
3
4
5
1/5 
start stop bwd fwd

 

На 8 април ќе се одржи зонскиот натпревар со Гимназијата од Гевгелија на Градскиот стадион во Велес.

Многу успех во понатамошните натпревари!

Googlе Translate

Присутни

Денес91
Вчера593
Оваа недела3447
Овој месец14392
Вкупно438756

Во моментов присутни

5
корисници

Сабота, 24 Август 2019 03:07
СОУ„Гимназија Кочо Рацин“-Велес гимназија