Регионален натпревар по биологија

На регионалниот натпревар по биологија кој се одржа на 25 април, 2015 година во просториите на ССОУ „Димитрија Чуповски“, учество земаа ученици од прва, втора и трета година од нашата Гимназија. Првото место на натпреварот го освои ученичката Даниела Василеска од прва година.

DSCN0795

Ученичките: Ивана Цветкова, Ана Трајчева и Памела Дебарлиева под менторство на проф.Елизабета Николовска и ученикот Андреј Кодовски под менторство на проф.Евгени Ѓуров, според бројот на освоени бодови се пласираа на државниот натпревар кој ќе се одржи во Скопје на 9 мај 2015 година на Природно математичкиот факултет.

Им посакуваме понатамошен успех.

 

Googlе Translate

Присутни

Денес27
Вчера153
Оваа недела27
Овој месец3590
Вкупно212222

Во моментов присутни

1
корисници

Понеделник, 23 Октомври 2017 04:21

Распоред на часеви

raspored dzvonenje

СОУ„Гимназија Кочо Рацин“-Велес гимназија