Натпревар на Млади истражувачи

На 53 - от натпревар на Млади истражувачи кој се одржа во средното општинско училиште „Гоце Делчев“ во Куманово, од нашата Гимназија учествуваше ученичката Елена Стумбова од II – 3 клас. Таа го освои второто место и се здоби со сребрен медал по предметот Биологија за областа Микробиологија.

1
2
3
1/3 
start stop bwd fwd

 

Според постигнатите резултати, ученичката е наградена со патување во Словенија од страна на универзитетите кои беа гости на овој натпревар, а исто така и покровители на ова патување преку кое ќе се посетат некои од средните училишта и универзитети во Словенија.

Одговорeн професор:

Елизабета Николовска

 

Googlе Translate

Присутни

Денес28
Вчера153
Оваа недела28
Овој месец3591
Вкупно212223

Во моментов присутни

1
корисници

Понеделник, 23 Октомври 2017 04:32

Распоред на часеви

raspored dzvonenje

СОУ„Гимназија Кочо Рацин“-Велес гимназија