ВТОРА ПОБЕДА ЗА НАШИТЕ КОШАРКАРИ

Во рамки на општинската лига во кошарка – машки за ученици од средните училишта, на 22.10.2018г во салата на ССОУ „Коле Неделковски“ се одигра второто коло.

1
2
3
4
1/4 
start stop bwd fwd

 

Противник на нашата екипа беше екипата на домаќинот ССОУ „Коле Неделковски“. Во рутинска игра, при што шанса да настапат добија сите членови од тимот, Гимназијата славеше со резултат 69:57. Најефикасни на мечот беа Бојчев од победничката и Зазов од поразената екипа.

 

Во третото и последно коло ќе се одигра дерби натпреварот против екипата на СОУ „Јовче Тесличков“, а победникот ќе учествува на зонските натпревари. Да се надеваме дека тоа ќе биде екипата на Гимназијата.

 

Водач на екипа: Зоран Јованов

 

Googlе Translate

Присутни

Денес509
Вчера684
Оваа недела1881
Овој месец20802
Вкупно401703

Во моментов присутни

7
корисници

Среда, 26 Јуни 2019 18:49
СОУ„Гимназија Кочо Рацин“-Велес гимназија