ГИМНАЗИЈАЛЦИТЕ СО ТРЕТА ПОБЕДА ДО ПРВО МЕСТО ВО ОПШТИНАТА

Дерби-натпреварот во Oпштинската лига во кошарка – машки, помеѓу СОУ „Гимназија Кочо Рацин“ и СОУ „Јовче Тесличков“ се одигра на 25 октомври 2018 година, во салата на ССОУ „Коле Неделковски“.

1
2
1
2
1/2 
start stop bwd fwd

 

Во натпревар полн со емоции, борбена игра и цврсти одбрани, нијанси одлучуваа за победникот. Во одлучувачките моменти пресуди смиреноста и концентрираноста на нашите кошаркари и тимот на Гимназијата победи со резултат 45:37. Сите играчи кои добија шанса на натпреварот, максимално ја оправдаа довербата.

Со освојувањето на првото место, нашиот тим се квалификуваше за зонските натпревари, каде противници ќе ни бидат тимовите од Гевгелија и Валандово. Нè очекуваат уште четири возбудливи натпревари.

Водач на тимот, Зоран Јованов

Googlе Translate

Присутни

Денес769
Вчера692
Оваа недела2987
Овој месец14334
Вкупно458366

Во моментов присутни

8
корисници

Четврток, 19 Септември 2019 23:55
СОУ„Гимназија Кочо Рацин“-Велес гимназија