Натпревари

kniga

Покрај многубројните натпревари на кои учествува нашето училиште, е и натпреварот по македонски јазик и литеаратура...

Повеќе: Македонски јазик и литература

DSCN0795

На општинскиот натпревар по биологија, кој се одржа на 4 април 2015 во просториите на ССОУ ,, Димитрија Чуповски“ година, учество земаа...

Повеќе: Општински натпревар по биологија

naslovna

СОУ„Гимназија Кочо Рацин” е општински првак во фудбал за средношколци. Нашите фудбалери извојуваа вредна победа ...

Повеќе: Општински првак во фудбал

naslovna

На 18.03.2015 година ракометарите од нашата Гимназија на гостински терен одиграа против тимот на СОУ „Гимназија Богданци“

Повеќе: Убедлива победа

Страница 10 од 12

Googlе Translate

Присутни

Денес26
Вчера153
Оваа недела26
Овој месец3589
Вкупно212221

Во моментов присутни

2
корисници

Понеделник, 23 Октомври 2017 04:13

Распоред на часеви

raspored dzvonenje

СОУ„Гимназија Кочо Рацин“-Велес гимназија