ИНТЕРАКТИВЕН КВИЗ ЗА ЕУ

Запловете низ морето од факти за ЕУ, за да влезете на КВИЗОТ ЗА ЕУ кликнете ТУКА

Денес е 9 мај- Денот на Европа и Денот на победата над фашизмот.Оваа година се прославува и големиот јубилеј на 250 години од раѓањето на големиот Бетовен, творецот на химната на ЕУ. Во чест на Денот на Европа, Гимназијата Кочо Рацин од Велес подготви ИНТЕРАКТИВЕН КВИЗ ЗА ЕУ со кој може да ги проверите, но и проширите своите знаења за ЕУ.

1

 

Googlе Translate

Присутни

Денес194
Вчера507
Оваа недела1206
Овој месец8953
Вкупно818145

Во моментов присутни

8
корисници

Среда, 20 Октомври 2021 09:59
СОУ„Гимназија Кочо Рацин“-Велес гимназија