ХУМАНИТАРНА ТРКА

На 16 октомври 2021 година, се одржа хуманитарна трка во градскиот парк во Велес, по повод Светскиот ден на гладот.

На трката учествуваа и ученици од Гимназијата: Клара Арсовска и Александра Пешова.

На трката се собираа донации за загрозените семејства во градот, а на учесниците им беа поделени благодарници за учество.

1
2
3
4
5
6
1/6 
start stop bwd fwd

 

Googlе Translate

Присутни

Денес244
Вчера481
Оваа недела1678
Овој месец3875
Вкупно841414

Во моментов присутни

6
корисници

Четврток, 09 Декември 2021 11:36
СОУ„Гимназија Кочо Рацин“-Велес гимназија