Општинска Ракометна лига во машка конкуренција

Прво Коло 18.02.2015 год Спортска сала „Гемиџии“.

ССОУ„Коле Неделковски“- СОУ „Јовче Тесличков“

14:11 (07-01)

Натпреварот започна според сите стандарди и услови за одигрување на еден школски ракометен натревар. Тимот на СОУ„Јовче Тесличков“ го започна натпреварот со лоша игра и грчевито со доста технички грешки во играта , со што во првото полувреме постигнаа само еден гол а примија седум. Во второто полувреме играта им се подобри и постигнаа десет погодоци, но тоа не беше доволно за да ја победат екипата на ССОУ„Коле Неделковски“ која победи на јкрај со три разлика. На натпреварот беше најефикасен Јорданче Ташев кој постигна 5 гола.

P2180110
P2180112
P2180115
P2180120
P2180121
P2180130
P2180134
P2180136
P2180141
P2180143
P2180144
P2180146
P2180148
01/13 
start stop bwd fwd

 

СОУ„Гимназија Кочо Рацин“- СОУ„Димитрија Чуповски“

30-09 (10-05)

Вториот наптпревар во рамките на општинската лига се одигра, крајниот резултат беше во корст на екипата на СОУ„Гимназија Кочо Рацин“ со убедливи дваесет и еден гол разлика. За Гимназијата играа сите машки ученици од Спорската ракометна паралелка освен Никола Јованов од II-3 клас. Како најефикасни во натпреварот беа Филип Николов со седум и Стојанчо Симевски со шест гола. Напреварот беше фер и коректен од страна на двете екипи и се заврши во најдобар ред.

Табела:

    Одиграни натпревари Победи Нерешени Игубени Голови Бодови
1. СОУ„Гимназија Кочо Рацин“ 1 1 0 0 30:09 2
2. ССОУ„Коле Неделковски“ 1 1 0 0 14:11 2
3. СОУ„Јовче Тесличков“ 1 0 0 1 11.14 0
4. СОУ„Димитрија Чуповски“ 1 0 0 1 09:30 0

 

Организатор:

проф. Зоран Кочов

Googlе Translate

Присутни

Денес181
Вчера373
Оваа недела2077
Овој месец4151
Вкупно957022

Во моментов присутни

2
корисници

Сабота, 13 Август 2022 18:00
СОУ„Гимназија Кочо Рацин“-Велес гимназија