УБЕДЛИВА ПОБЕДА НА РАКОМЕТАРИТЕ НА ЗОНСКИОТ НАТПРЕВАР БОГДАНЦИ

На 18.03.2015 година ракометарите од нашата Гимназија на гостински терен одиграа против тимот на СОУ „Гимназија Богданци“ и постигнаа победа со резултат од 25:11. Учениците покажаа извонредна игра од почетокот па се до крајот на натпреварот и уште еднаш ја потврдија нивната извонредна форма. Овој успех на учениците им овозможи пласман на регионални натпревари, во кои доколоку постигнат победа ќе се пласирааат на државно првенство.

P3180381
P3180390
P3180391
P3180396
P3180403
P3180404
1/6 
start stop bwd fwd

 

Со оваа победа потврдивме дека напорните тренинзи, упорноста и дициплината кај учениците се можност и доказ во иднина да вложиме уште повеќе труд и енергија на тренинзите и пријателските натпревари.

Одгoворен професор:

проф. Зоран Кочов

Googlе Translate

Присутни

Денес400
Вчера462
Оваа недела1847
Овој месец7165
Вкупно612864

Во моментов присутни

1
корисници

Четврток, 13 Август 2020 21:41
СОУ„Гимназија Кочо Рацин“-Велес гимназија