Општински првак во фудбал

СОУ „Гимназија Кочо Рацин” е општински првак во фудбал за средношколци. Нашите фудбалери извојуваа вредна победа со ССОУ „Јовче Тесличков" со постигнат резултат 2:0, а натпреварот меѓу нашето училиште и ССОУ „Коле Неделковски" заврши со резултат 2:1. Со тоа тие го обезбедија првото место во градот и се пласираа во понатамошните зонски натпревари.

1
2
3
4
5
1/5 
start stop bwd fwd

 

На 8 април ќе се одржи зонскиот натпревар со Гимназијата од Гевгелија на Градскиот стадион во Велес.

Многу успех во понатамошните натпревари!

Googlе Translate

Присутни

Денес226
Вчера385
Оваа недела1424
Овој месец9886
Вкупно698564

Во моментов присутни

3
корисници

Четврток, 25 Февруари 2021 13:53
СОУ„Гимназија Кочо Рацин“-Велес гимназија