Регионален натпревар по биологија

На регионалниот натпревар по биологија кој се одржа на 25 април, 2015 година во просториите на ССОУ „Димитрија Чуповски“, учество земаа ученици од прва, втора и трета година од нашата Гимназија. Првото место на натпреварот го освои ученичката Даниела Василеска од прва година.

DSCN0795

Ученичките: Ивана Цветкова, Ана Трајчева и Памела Дебарлиева под менторство на проф.Елизабета Николовска и ученикот Андреј Кодовски под менторство на проф.Евгени Ѓуров, според бројот на освоени бодови се пласираа на државниот натпревар кој ќе се одржи во Скопје на 9 мај 2015 година на Природно математичкиот факултет.

Им посакуваме понатамошен успех.

 

Googlе Translate

Присутни

Денес294
Вчера531
Оваа недела1647
Овој месец7328
Вкупно524304

Во моментов присутни

2
корисници

Четврток, 20 Февруари 2020 16:45
СОУ„Гимназија Кочо Рацин“-Велес гимназија