Пријателски натпревар, познати интернационални ракометари и членови на управен одбор од ГРК „Борец“ - гости во ракометната паралелка

За поголем напредок на учениците од ракометната академија се одигра пријателски ракометен натпревар со екипата на „Бисинов-Вардар“.

Учениците од ракометната паралалка постигнаа победа со резултат 32:18. На натпреварот присуствуваше нашиот познат ракометар Ивица Илиев, поранешен играч на ракометниот клуб „Борец“, а сега во ракометниот клуб „Радовиш“.

P5130458
P5130459
P5130460
P5130463
P5130474
P5130482
P5130484
P5130515
P5130518
P5280540
P5280542
01/11 
start stop bwd fwd

 

Илиев пред натпреварот на учениците им демонстрираше и објаснуваше дел од неговите усовршени вештини за постигнување на голови.

На натпреварот гостин беше и Тоше Тутарков, поранешен познат ракометар, а сега член на управниот одбор на ракометниот клуб „Борец“. Тој го следеше натпреварот и беше позитивно изненаден и заинетересиран за неколку ракометари од нашата ракометна академија зда се регистрираат во ракометниот клуб „Борец“.

Следни гости кои не почестија со нивното присуство беа Дарко Димитриевски, поранешен играч на ракометниот клуб „Борец“, еден од најталентираните и најперспективните млади играчи во Македнија кој има настапувано во клубови од Катар, Шпанија и неговиот поранешен соиграч во Шанија, Welsau Bounge од Португалија. Учениците имаа можност да слушнат како тие станале познати ракометари и кои се најбитните фактори за успехот во ракометот.

Одговорен професор:

Зоран Кочов

Googlе Translate

Присутни

Денес27
Вчера155
Оваа недела866
Овој месец316
Вкупно1040540

Во моментов присутни

3
корисници

Сабота, 03 Јуни 2023 05:55
СОУ„Гимназија Кочо Рацин“-Велес гимназија