Натпревар на Млади истражувачи

На 53 - от натпревар на Млади истражувачи кој се одржа во средното општинско училиште „Гоце Делчев“ во Куманово, од нашата Гимназија учествуваше ученичката Елена Стумбова од II – 3 клас. Таа го освои второто место и се здоби со сребрен медал по предметот Биологија за областа Микробиологија.

1
2
3
1/3 
start stop bwd fwd

 

Според постигнатите резултати, ученичката е наградена со патување во Словенија од страна на универзитетите кои беа гости на овој натпревар, а исто така и покровители на ова патување преку кое ќе се посетат некои од средните училишта и универзитети во Словенија.

Одговорeн професор:

Елизабета Николовска

 

Googlе Translate

Присутни

Денес294
Вчера531
Оваа недела1647
Овој месец7328
Вкупно524304

Во моментов присутни

2
корисници

Четврток, 20 Февруари 2020 16:44
СОУ„Гимназија Кочо Рацин“-Велес гимназија