ГИМНАЗИЈАЛЦИТЕ СО ТРЕТА ПОБЕДА ДО ПРВО МЕСТО ВО ОПШТИНАТА

Дерби-натпреварот во Oпштинската лига во кошарка – машки, помеѓу СОУ „Гимназија Кочо Рацин“ и СОУ „Јовче Тесличков“ се одигра на 25 октомври 2018 година, во салата на ССОУ „Коле Неделковски“.

1
2
1
2
1/2 
start stop bwd fwd

 

Во натпревар полн со емоции, борбена игра и цврсти одбрани, нијанси одлучуваа за победникот. Во одлучувачките моменти пресуди смиреноста и концентрираноста на нашите кошаркари и тимот на Гимназијата победи со резултат 45:37. Сите играчи кои добија шанса на натпреварот, максимално ја оправдаа довербата.

Со освојувањето на првото место, нашиот тим се квалификуваше за зонските натпревари, каде противници ќе ни бидат тимовите од Гевгелија и Валандово. Нè очекуваат уште четири возбудливи натпревари.

Водач на тимот, Зоран Јованов

Googlе Translate

Присутни

Денес327
Вчера386
Оваа недела2060
Овој месец10892
Вкупно527868

Во моментов присутни

6
корисници

Петок, 28 Февруари 2020 18:14
СОУ„Гимназија Кочо Рацин“-Велес гимназија