ОДБОЈКАРИТЕ НА ГИМНАЗИЈА ВТОРИ НА ЗОНСКИОТ ТУРНИР ВО ВАЛАНДОВО

Во Валандово, во спортската сала „Филип Втори“, се одигра вториот турнир од Зонската лига – Велес во одбојка (машки) за средните училишта.

1

 

Одбојкарскиот тим на СОУ „Гимназија Кочо Рацин“ од Велес, имаше една победа и еден пораз и со тоа е втор во зоната Велес – регион Исток.

 

Машкиот одбојкарски тим беше во состав: Орданче Брашнаров III-4 клас, Александар Жабев II-3 клас, Роберт Јордановски IV-1 клас, Донче Бојчев IV-3 клас, Александар Караманов IV-5 клас, Филип Јовановски I-2 клас, Иван Анѓеловски III-1 клас, Јовица Виларов III-1 клас, Теодор Левков II-3 клас, Георги Бановски IV-5 клас, а под менторство на професорите: Петре Петрушевски и Илија Попов.

 

 

 

Googlе Translate

Присутни

Денес425
Вчера348
Оваа недела985
Овој месец1430
Вкупно973136

Во моментов присутни

2
корисници

Среда, 05 Октомври 2022 23:09
СОУ„Гимназија Кочо Рацин“-Велес гимназија