НАТПРЕВАР ПО ИНФОРМАТИКА

На 23 март 2019 година, на факултетот ФИНКИ – Скопје, беше одржан XXX Државен натпревар по информатика за средно образование.

1
2
3
4
1/4 
start stop bwd fwd

 

На овој натпревар од СОУ „Гимназија Кочо Рацин“ – Велес, учествувуваше ученикот Бојан Вучевски, кој освои III масто и доби стипендија во вредност од 800 евра.

 

Му честитаме на Бојан и му посакуваме успех во понатамошното школување.

 

 

 

Одговорeн професор, Гордана Саздова

Googlе Translate

Присутни

Денес365
Вчера580
Оваа недела945
Овој месец11724
Вкупно756316

Во моментов присутни

5
корисници

Вторник, 22 Јуни 2021 18:38
СОУ„Гимназија Кочо Рацин“-Велес гимназија