Настани

slika

We are excited to announce the launch of English Access Microscholarship Program (Access Program) in the Secondary Municipal School “Koco Racin” in...

Повеќе: ANNOUNCEMENT

naslovna

Уште една генерација матуранти при СОУ „Гимназија Кочо Рацин“ го заврши своето четиригодишно образование. По тој повод на 10.08.2015 година...

Повеќе: Свечено доделување на дипломи

naslovna

Oд 24 до 26 јуни, во Спомен куќата на Тоше Проески во Крушево беше организирана првата гитарска работилница под покровителство на Министерството за ...

Повеќе: Дружба со музичките легенди

naslovna

СОУ „Гимназија Кочо Рацин“, која со гордост го носи името на својот Патрон, и оваа година се вклучи во одбележувањето на 52 Рацинови средби...

Повеќе: Рацинови средби

Страница 35 од 41

Googlе Translate

Присутни

Денес27
Вчера171
Оваа недела354
Овој месец2009
Вкупно220740

Во моментов присутни

3
корисници

Среда, 13 Декември 2017 04:20

Распоред на часеви

raspored dzvonenje

СОУ„Гимназија Кочо Рацин“-Велес гимназија