Настани

naslovna

Учениците од II година при СОУ " Гимназија Кочо Рацин" -Велес реализираа дводневна едукативна екскурзија на релација:Велес-Св.Јован Бигорски-Вевчани-Охрид-Велес...

Повеќе: Екскурзија II година

naslovna

По повод Денот на сесловенските просветители, св.Кирил и Методиј, секоја година се доделува признанието Најдобар просветен работник. Добитници се наставници кои постигнале исклучителни резултати во својата педагошка дејност. Ова признание за добитникот претставува особена чест и обврска и во иднина да го оправда своето реноме...

Повеќе: ПРИЗНАНИЕ ЗА НАЈДОБАР ПРОСВЕТЕН РАБОТНИК

naslovna

Младите актери од Гимназијата „Кочо Рацин“, оваа година на Меѓународниот фестивал на аматерски театри во Кочани, настапија со претставите „Многу врева за ништо“ од В.Шекспир и „Адвокатот Патлен“...

Повеќе: Трудот закитен со награди на Меѓународниот фестивал на аматерски театри во Кочани

naslovna

Талентот на младите гимназијалци, вљубеници во театарската уметност оваа година е награден со учество на реномираниот Меѓународен фестивал...

Повеќе: Претставата „Многу врева за ништо“ селектирана за изведба на Меѓународниот фестивал на аматерски...

Страница 2 од 54

Googlе Translate

Присутни

Денес195
Вчера671
Оваа недела866
Овој месец7945
Вкупно270002

Во моментов присутни

5
корисници

Вторник, 19 Јуни 2018 08:52

Распоред на часеви

raspored dzvonenje

СОУ„Гимназија Кочо Рацин“-Велес гимназија