АПЛИКАЦИЈА ЗА УЧЕСТВО НА МОБИЛНОСТ ПРЕКУ ПРОЕКТИ ВО ПРОГРАМАТА ЕРАЗМУС+ ВО УЧЕБНАТА 2021/2022 ГОДИНА

Почитувани наставници,

СОУ „Гимназија Кочо Рацин“ во учебната 2021/2022 година, во рамките на програмата Еразмус+ реализира шест проекти во клучната акција за стратешки партнерства за размена на добри практики во училишното образование и клучна акција мобилности на наставен кадар, кои во своите предвидени активности вклучуваат краткорочни размени (обуки) за наставници и ученици.

Заинтересираните наставници ќе можат да аплицираат за придружба на група ученици при реализација на краткорочна размена во рамките на проектите во програмата Еразмус+.

Сите заинтересирани наставници може да го пополнат Формуларот за аплицирање само еднаш најдоцна до 18.02.2022. Потребната документација ќе биде дополнително побарана од страна на комисијата за прегледување на документите.

АПЛИКАЦИЈА