Настани

naslovna

Со пригоден поетско-музичкиот колаж, посветен на книгата и читањето, месецот на книгата го одбележаа и учениците од нашата Гимназија.

Повеќе: ПРИГОДНА ПРОГРАМА ПО ПОВОД МЕСЕЦОТ НА КНИГАТА

naslovna

И оваа учебна година, секојдневната атмосфера во новинарските редакции на медиумите имаа можност...

Повеќе: МЕДИУМСКИ ДЕН – МЕДИУМСКА ПИСМЕНОСТ

naslovna

Преку оваа средба, учениците ја покажаа желбата за меѓусебна соработка и исполнување на целта за привлекување на...

Повеќе: ИНКЛУЗИВНИ ПАРТНЕРСТВА ВО ЗАЕДНИЦИТЕ

naslovna

На 20 септември (петок) 2019 година нашата Гимназија традиционално и оваа година го одбележа „Светскиот ден на мирот“ со Парадата на мирот. ...

Повеќе: "СТОП за загадувањето - Save the Planet"

Страница 7 од 85

Googlе Translate

Присутни

Денес404
Вчера507
Оваа недела404
Овој месец13721
Вкупно807767

Во моментов присутни

6
корисници

Понеделник, 27 Септември 2021 18:24
СОУ„Гимназија Кочо Рацин“-Велес гимназија