Настани

naslovna

Ученикот Јанче Коцев од II-3 клас под менторство на проф. Билјана Цветкова Величковска зеде учество на државниот конкурс...

Повеќе: Конкурс за есеи на германски јазик

naslovna

На ден 21.05.2015 година учениците од прва година при Гимназијата „Кочо Рацин” беа во посета на градот Берово (Беровското Езеро), Виница...

Повеќе: Еднодневна екскурзија

naslovna

Отворениот ден на училиштето е можност учениците од Гимназијата „Кочо Рацин“ да ја покажат својата креативност и способност...

Повеќе: Отворен ден

poetry

Убавите вести за поетскиот талент на нашата ученичка Ирена Христова повторно не израдуваа и ние сме особено горди што во нашата гимназија...

Повеќе: Ново признание

Страница 80 од 84

Googlе Translate

Присутни

Денес346
Вчера563
Оваа недела346
Овој месец13710
Вкупно651592

Во моментов присутни

4
корисници

Понеделник, 26 Октомври 2020 14:56
СОУ„Гимназија Кочо Рацин“-Велес гимназија