Настани

naslovna

На 21 мај 2019 година, во дворот на СОУ „Гимназија Кочо Рацин“ – Велес, во организација на...

Повеќе: ПРОМОЦИЈА НА ЗБОРНИКОТ „ВЕЛЕШКИ ПОЕТСКИ ПУЛСИРАЊА 2019“

naslovna

Во рамките на програмата за Мировно образование, поддржана од...

Повеќе: УЧЕНИЦИТЕ НА ЗАВРШНАТА ИЗВЕДБА НА ФОРУМ ТЕАТАРОТ НА ТЕМА „МЕЃУВРСНИЧКО НАСИЛСТВО“

naslovna

На 22 мај 2019 година, во Младинскиот парк во Велес, се одржа 45. Општински натпревар по прва помош за учениците од...

Повеќе: ПРВО МЕСТО НА 45. ОПШТИНСКИ НАТПРЕВАР ПО ПРВА ПОМОШ

naslovna

Комисијата од Општина Велес, за доделување на признанието, Најталентирани ученици од средните училишта, оваа година...

Повеќе: Свечена академија по повод Денот на сесловенските просветители Св. Кирил и Методиј

Страница 9 од 84

Googlе Translate

Присутни

Денес458
Вчера594
Оваа недела458
Овој месец14180
Вкупно636231

Во моментов присутни

17
корисници

Понеделник, 28 Септември 2020 16:57
СОУ„Гимназија Кочо Рацин“-Велес гимназија