Настани

naslovna

Oд 24 до 26 јуни, во Спомен куќата на Тоше Проески во Крушево беше организирана првата гитарска работилница под покровителство на Министерството за ...

Повеќе: Дружба со музичките легенди

naslovna

СОУ „Гимназија Кочо Рацин“, која со гордост го носи името на својот Патрон, и оваа година се вклучи во одбележувањето на 52 Рацинови средби...

Повеќе: Рацинови средби

naslovna

Делегација на Општина Велес со 34 ученици и 9 –мина професори од четирите средни училишта престојуваа во збратимениот град Шербур –Октевиљ...

Повеќе: Посета на збратимениот град Шербур

naslovna

Младите математичари од нашата Гимназија и оваа учебна година љубопитно и неуморно ги откриваа тајните на математиката. Математичката секција...

Повеќе: Извештај од натпреварите по математика

Страница 89 од 95

Googlе Translate

Присутни

Денес35
Вчера155
Оваа недела874
Овој месец324
Вкупно1040548

Во моментов присутни

2
корисници

Сабота, 03 Јуни 2023 06:38
СОУ„Гимназија Кочо Рацин“-Велес гимназија