Настани

poetry

Убавите вести за поетскиот талент на нашата ученичка Ирена Христова повторно не израдуваа и ние сме особено горди што во нашата гимназија...

Повеќе: Ново признание

naslovna

Уште еднаш нашите ученици имаа можност да воспостават Видео-Линк Конференција со своите врсници од САД- државата ЈУТА...

Повеќе: Видео-Линк Конференција

naslovna

Својата љубов и посветеност кон поезијата нашата ученичка Ирена Христова ја преточува во прекрасни стихови. Кога нејзините песни доаѓаат...

Повеќе: Меѓународна награда

naslovna

Одбележувањето на јубилеите секогаш претставува чест и задоволство. Оваа година се одбележува јубилеј, кој во својата агенда, го имаат многу европски, но и...

Повеќе: Победата над фашизмот

Страница 91 од 95

Googlе Translate

Присутни

Денес95
Вчера121
Оваа недела526
Овој месец3389
Вкупно1058446

Во моментов присутни

1
корисници

Четврток, 21 Септември 2023 15:18
СОУ„Гимназија Кочо Рацин“-Велес гимназија