Настани

naslovna

По повод Патрониот празник на училиштето ООУ „Стојан Бурчевски Буридан“ од Иванковци, беше распишан литературен конкурс...

Повеќе: ДА ПОМОГНЕМЕ ДОБРИНАТА ДА ГО ПРОНАЈДЕ ПАТОТ ДО СРЦЕТО НА ЛУЃЕТО

naslovna

И оваа учебна година, како лани, се одржа The World Scholar' Cup Strumica Round 2019. Од нашата Гимназија учествуваа ...

Повеќе: THE WORLD SCHOLAR'S CUP-STRUMICA ROUND

naslovna

Во нашето училиште на 23 април 2019 година, се одржа симулациска вежба за евакуација на учениците и вработените во училиштето...

Повеќе: ПОКАЗНА СИМУЛАЦИСКА ВЕЖБА

naslovna

Во салата „Бели мугри“, младите актери – ученици при СОУ „Гимназија Кочо Рацин“, повторно ја изведоа театарската претставата „Плодна година“...

Повеќе: Изведба на театарската претстава „Плодна година“ со хуманитарен карактер

Страница 12 од 85

Googlе Translate

Присутни

Денес163
Вчера507
Оваа недела1175
Овој месец8922
Вкупно818114

Во моментов присутни

3
корисници

Среда, 20 Октомври 2021 08:57
СОУ„Гимназија Кочо Рацин“-Велес гимназија