ГИМНАЗИЈАЛЦИТЕ СО ТРЕТА ПОБЕДА ДО ПРВО МЕСТО ВО ОПШТИНАТА

naslovna
Facebook
Telegram
WhatsApp
Email

ГИМНАЗИЈАЛЦИТЕ СО ТРЕТА ПОБЕДА ДО ПРВО МЕСТО ВО ОПШТИНАТА

Дерби-натпреварот во Oпштинската лига во кошарка – машки, помеѓу СОУ „Гимназија Кочо Рацин“ и СОУ „Јовче Тесличков“ се одигра на 25 октомври 2018 година, во салата на ССОУ „Коле Неделковски“.

{besps}stories/ucebna2018_2019/kosarka3/sliki{/besps}

 

Во натпревар полн со емоции, борбена игра и цврсти одбрани, нијанси одлучуваа за победникот. Во одлучувачките моменти пресуди смиреноста и концентрираноста на нашите кошаркари и тимот на Гимназијата победи со резултат 45:37. Сите играчи кои добија шанса на натпреварот, максимално ја оправдаа довербата.

Со освојувањето на првото место, нашиот тим се квалификуваше за зонските натпревари, каде противници ќе ни бидат тимовите од Гевгелија и Валандово. Нè очекуваат уште четири возбудливи натпревари.

Водач на тимот, Зоран Јованов

Оставете коментар :

Мисија и Визија

Атрактивно, отворено, престижно училиште, предводник на современите образовни процеси, училиште кое на креативен начин ги поврзува стремежите на младите со науката, културата и спортот

Слични објави

Следете не:

Otvoren_den